Z szacunków Warner Bros. Studio wynika, że tylko w USA
Diuna 2
zarobiła w weekend otwarcia
82,5 mln dolarów
. Variety podaje, że na całym świecie kwota to 182,5 mln dolarów. To oznacza, że w kilka dni prawie zwrócił się koszt produkcji filmu, który wyniósł 190 mln dolarów. Promocja kosztowała dodatkowe 100 mln dolarów.
- To znacznie więcej niż ktokolwiek z nas mógł przewidzieć - przyznał Jeff Goldstein, prezes dystrybucji krajowej w Warner Bros. Pictures.
W Polsce w weekend otwarcia do kin wybrało się 446 tys. widzów, czyli niemal dwa razy więcej niż na pierwszą część produkcji. Polski box office wyniósł
ponad 2,7 mln dolarów
- wynik plasuje nas na 9. miejscu na świecie.
- Tym bardziej jest to sukces, gdyż film należy do dość specyficznej kategorii science fiction. To, że zarobiliśmy 178,5 mln dolarów, uważam za spore osiągnięcie - dodał Goldstein.
Okazuje się, że to również najbardziej dochodowy film w reżyserii Denisa Villeneuve'a. Cegiełkę do sukcesu dołożyła niecierpliwość widzów, którzy musieli czekać dłużej na premierę
Diuny 2
. Początkowo zaplanowano ją na jesień 2023 roku, jednak z powodu strajku scenarzystów i aktorów konieczna była zmiana daty.
Również pierwsza część
Diuny
była kilkukrotnie przesuwana z uwagi na pandemię. W efekcie film na świecie trafił do kin we wrześniu 2021 roku, a równocześnie na platformę streamingową HBO Max. Druga część filmu ma mieć swoją premierę już wyłącznie w kinach.