Apple
zakłada, że do
2030 roku osiągnie neutralność węglową
. Ma to się stać za sprawą polityki prowadzonej przez firmę, zgodnie z którą do produkcji wykorzystywane będą
materiały niskoemisyjne i innowacje w recyklingu elektroniki
.
Już teraz z wszystkich nowych urządzeń Apple można odzyskać surowce do przetworzenia.
W recyklingu modułów elektronicznych ma pomóc
robot Dave
, stworzony przez firmę. Ma on
odzyskiwać surowce takie jak np. wolfram z modułów Taptic Engine
demontowanych z iPhone’ów. Oprócz tego marka stworzyła specjalistyczne laboratorium odzyskiwania materiałów w Austin w Teksasie.
- Firmy mają ogromną szansę pomóc w budowaniu bardziej zrównoważonej przyszłości, która zrodziła się z naszej wspólnej troski o naszą planetę.
Działania w dziedzinie klimatu mogą stanowić podstawę nowej ery potencjału innowacyjnego
, tworzenia miejsc pracy i trwałego wzrostu gospodarczego. Dzięki naszemu zaangażowaniu w neutralność węglową mamy nadzieję, że będziemy katalizatorem, który spowoduje znacznie większą zmianę - podkreśla Tim Cook, dyrektor generalny Apple.
-
Innowacje, które napędzają naszą ekologiczną podróż,
są dobre nie tylko dla planety - pomogły nam uczynić nasze produkty bardziej energooszczędnymi i wprowadzić nowe źródła czystej energii na całym świecie - dodał.
-
Mamy pokoleniową szansę, aby pomóc
w budowaniu bardziej ekologicznej i sprawiedliwszej gospodarki, w której rozwijamy zupełnie nowe gałęzie przemysłu, dążąc do tego, aby przyszłe pokolenie miało planetę, którą warto nazwać domem - twierdzi z kolei Lisa Jackson, wiceprezes Apple ds. środowiska, polityki i inicjatyw społecznych.
W
2019 roku
dzięki innowacjom w procesie projektowania i produkcji Apple zmniejszył swój
ślad węglowy o 4,3 mld ton
.
Warto nadmienić, że coraz więcej firm włącza się w walkę ze zmianami klimatu. Na początku roku Amazon zapowiedział, że zainwestuje w ten proces 10 mld dolarów.
Microsoft, Unilever, Starbucks czy Nike nawiązały współpracę, która ma pomóc innym firmom w osiągnięciu do 2050 roku neutralności węglowej. Microsoft zapowiada, że do 2030 roku osiągnie ujemną emisję CO2.