Logo
  • DONALD
  • UK: ZAWODNICZKI PIŁKI NOŻNEJ WYWALCZYŁY SOBIE PRAWO DO ŚWIADCZEŃ MACIERZYŃSKICH

UK: zawodniczki piłki nożnej wywalczyły sobie prawo do świadczeń macierzyńskich

29.01.2022, 09:00
Zawodniczki profesjonalnych drużyn piłki nożnej w Anglii mogą od teraz
skorzystać z ubezpieczenia macierzyńskiego
i długoterminowego ubezpieczenia chorobowego dzięki przełomowej zmianie treści kontraktów zawieranych z kobietami.
Julie Elliott
, reprezentująca okręg wyborczy Sunderland Central, nazwała zmiany "wielkim krokiem naprzód". Posłanka Partii Pracy zwołała wcześniej debatę w parlamencie na temat doświadczeń kobiet grających w piłkę nożną. Zmiany została zaakceptowane przez Związek Piłki Nożnej i Związek Zawodowych Piłkarzy.
Zawodniczki 24 klubów z Superligi Kobiet i Mistrzostw Kobiet po raz pierwszy otrzymają możliwość skorzystania z świadczeń. Związek Piłki Nożnej stwierdził w marcu 2020 roku, że postanowienia dotyczące macierzyństwa
nie znajdują się w standardowej umowie
zawieranej z zawodnikami, która jest sporządzana w porozumieniu ze Związkiem Zawodowych Piłkarzy.
FIFA w tym samym czasie ogłosiła, że wprowadzi zestaw praw dla zakontraktowanych graczy na całym świecie wraz z grzywnami i zakazami transferowymi nałożonymi na kluby za
dyskryminację zawodniczek w czasie ciąży
. Jednak propozycja 14 tygodni płatnego urlopu macierzyńskiego (z 8 tygodniami po urodzeniu) w wysokości dwóch trzecich pensji zawodniczki została szeroko skrytykowana, ponieważ nie była wystarczająco postępowa.
Zobacz też:

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA

Popularne dzisiaj

Polscy streamerzy urządzili sobie własną galę Oscarów, była bójka i nagroda za krytykowanie Ukraińców

Polscy streamerzy urządzili sobie własną galę Oscarów, była bójka i nagroda za krytykowanie Ukraińców
23
"Przepraszam bardzo, ale wydaje mi się, że nie powinniśmy być obojętni na takie przejawy ksenofobii, jak były w poprzedniej kategorii". Zobacz więcej »

Eurostat: polskie społeczeństwo znowu średnio się "postarzało", statystyczny Polak ma 43 lata

Eurostat: polskie społeczeństwo znowu średnio się "postarzało", statystyczny Polak ma 43 lata
40
Oznacza to, że jedna połowa osób obecnie zamieszkujących nasz kraj jest starsza niż 43 lata, natomiast druga połowa jest młodsza. Zobacz więcej »

Konfederacja chce wystąpienia Polski ze Światowej Organizacji Zdrowia

Konfederacja chce wystąpienia Polski ze Światowej Organizacji Zdrowia
37
Politycy Konfederacji w uzasadnieniu do projektu wskazują, że WHO nie sprostała oczekiwaniom w trakcie pandemii COVID-19. Zobacz więcej »

Grimes, artystka i była partnerka Muska błaga o kontakt w sprawie ich dziecka, jej wpisy są cenzurowane

Grimes, artystka i była partnerka Muska błaga o kontakt w sprawie ich dziecka, jej wpisy są cenzurowane
29
"Nie chce odpowiedzieć na SMS-y, maile i opuścił wszystkie spotkania, a nasze dziecko będzie cierpieć na dożywotnie upośledzenie, jeśli on nie odpowie". Zobacz więcej »
Więcej popularnych