![fot. East News / X @MorawieckiM](https://cdn01.donald.pl/filer_public_thumbnails/filer_public/ab/a5/aba5eae5-7125-40c0-a1b2-c29106ab45bc/morawiecki_tusk.jpg__1200x0_q85_crop_subsampling-2_width-1200.jpg)
fot. East News / X @MorawieckiM
Wczoraj premier
Donald Tusk
w czasie konferencji na Giełdzie Papierów Wartościowych przedstawił Tusk
program gospodarczy rozwoju kraju
. Polityk stwierdził, że obecnie największym wyzwaniem dla pomyślności polskiej i europejskiej gospodarki jest deregulacja.
-
Deregulacja jest warunkiem sine qua non sukcesu inwestycyjnego
i zdolności konkurencyjnej Polski w Europie i Europy z całym światem. Deregulacja ma ułatwić życie polskim przedsiębiorcom, dlatego nie wyobrażam sobie, żeby była procesem urzędniczym.
- Musimy szybko i pilnie przygotować najprostsze akty deregulacyjne, uwalniające wasz czas i portfele od niepotrzebnych ciężarów - dodał.
Niespodziewanie w trakcie swojego wystąpienia premier zwrócił się do szefa InPostu
Rafała Brzoski
i zapytał go, czy we współpracy z innymi przedsiębiorcami
podejmie się wyzwania
, jakim jest przygotowanie nowych przepisów.
Rafał Brzoska przyjął wyzwanie, o czym poinformował w mediach społecznościowych:
"Na konferencji rzucono mi rękawicę -
podejmuję wyzwanie
. Premier postawił sprawę jasno: "Chcecie deregulacji? To ją zaproponujcie w konkretach". I tak właśnie zrobimy. Od dawna podkreślam, że kajdany regulacji - zarówno europejskich, jak i krajowych - ograniczają konkurencyjność polskiej gospodarki. Nie możemy się rozwijać, inni nas wyprzedzają. Czas działać" - przekazał Brzoska.
Do wpisu odniósł się był premier
Mateusz Morawiecki,
który
zaoferował swoją pomoc
przy pracy nad reformami:
"Panie Rafale, cieszę się, że w polskim biznesie są liderzy, którzy nie tylko diagnozują problemy, ale także biorą odpowiedzialność za szukanie rozwiązań. Deregulacja to temat, który wymaga rzetelnej analizy i odwagi do podejmowania decyzji - zarówno po stronie rządzących, jak i opozycji.
Z przyjemnością się spotkam ze środowiskiem biznesowym i dołączę do tej inicjatywy
. Dialog z przedsiębiorcami to podstawa mądrych reform, a polska gospodarka potrzebuje zmian, które dadzą firmom więcej przestrzeni do rozwoju i konkurowania na rynkach międzynarodowych. Czekam na pierwsze propozycje - jestem gotów do rozmowy i działania" - napisał Morawiecki.