W lutym ubiegłego roku Urząd Miasta
w Michałowie
na Podlasiu ogłosił otwarcie w
Zespole Szkół "klasy estradowej" o profilu disco
polo. W tym celu nawiązano współpracę z wytwórnią
Green Star i Marcinem Millerem,
liderem zespołu Boys. Wiadomo, że od września do klasy o profilu disco polo zaczęło uczęszczać
27 osób.
Klasa realizuje właściwą podstawę programową. Rozszerzonymi przedmiotami mają być WOS, j. angielski i historia muzyki. W ramach zajęć obowiązkowych uczniowie będą mieli do wyboru
zajęcia wokalne, muzyczne (gra na instrumentach) lub taneczne.
Jednym z nauczycieli miał być Marcin Miller.
Teraz
I Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku
wpadło na pomysł, by
utworzyć klasę o profilu vlogerskim
. W związku z tym szkoła w tym roku postanowiła nie ogłaszać naboru do klasy o profilu dziennikarskim.
"Chcesz założyć własną markę lub kanał w mediach społecznościowych? A może wiążesz swoją przyszłość z szeroko pojętym marketingiem? Klasa Vlogerska jest dla Ciebie!
Podczas 4-letniej edukacji pomożemy Ci stworzyć markę / wizerunek, zbudować własną identyfikację wizualną, pozyskać wartościowych fanów oraz nauczymy jak radzić sobie z hejtem i sukcesem!
" - można przeczytać o tej klasie na stronach internetowych słupskiego 1 PLO.
Pomysłodawcy inicjatywy przekonują, że jest to odpowiedź na współczesne potrzeby rynku:
- Uczniowie tego profilu będą posiadali umiejętności graficzne, nauczą się nagrywać i montować materiał wideo, pisać scenariusze/artykuły, zbierać cenny content, dbać o wizerunek marki w mediach, wezmą też udział w szkoleniach z wystąpień publicznych.
Nauczą się dzielenia swoją pasją z internautami i zarabiania na tym
- tłumaczy Łukasz Jankowski, dyrektor kreatywny I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku dla portalu wirtualnemedia.pl.
-
Każde ze zdobytych kompetencji opiszemy stosownym certyfikatem z suplementem opisującym wykonane przez ucznia zadania.
Nie chodzi tu absolutnie o sławę dla sławy, a rozsądne budowanie kariery. Wśród przedmiotów znajdą się na pewno fotografia i multimedia, marketing, edukacja dziennikarska - nie jesteśmy jednak zwolennikami zamykania tej wiedzy w przedmiotach, chcielibyśmy, by miało to formę warsztatów bez sztywnych ram, pozwalających na rozwój na wielu płaszczyznach.
Zajęcia ogólnokształcące odbywać się będą do południa, po południu warsztaty związane z profilem
, tak by mogli w nich brać udział uczniowie wszystkich profili - dodaje Jankowski.
Szkoła reklamuje się, że
absolwenci klasy o profilu vlogerskim będą mieli kwalifikację, żeby zostać: "youtuberem, vlogerem, influencerem, dziennikarzem, fotografem lub dobrym marketingowcem".
Okazuje się, że już wcześniej liceum postawiło na nowoczesne profile nauczania i
otworzyło klasę gamingową
, w której uczniowie uczą się programowania i tworzenia gier. Dyrektor kreatywny I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku tłumaczy jednak, że teraz szkoła chce położyć większy
nacisk na streaming:
- Klasę gamingową mieliśmy już 2 lata temu, jednak aktualnie poza tworzeniem gier, programowaniem czy ogranizacją turniejów - będziemy kładli duży nacisk na streamingi, które pozwolą na szybką monetyzację pasji oraz budowanie wizerunku w świecie e-sportu
I Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku powstało w 2016 roku. Nauka w szkole jest płatna. By zmotywować uczniów do nauki, wprowadzono system, zgodnie z którym osoby, które po pierwszym semestrze uzyskają średnią 4.0 lub wyższą oraz frekwencję na poziomie ok. 90 proc. zostaną zwolnione z opłat. Obecnie do szkoły uczęszcza 65 osób.