Logo
  • DONALD
  • PREZES KACZYŃSKI WEZWAŁ "WSZYSTKICH PATRIOTÓW" NA WIELKI MARSZ 12 KWIETNIA

Prezes Kaczyński wezwał "wszystkich patriotów" na wielki marsz 12 kwietnia

25.03.2025, 15:30
Fot.: East News / Fot.: @OficjalnyJK - X
Prezes Prawa i Sprawiedliwości
Jarosław Kaczyński
opublikował w serwisie X post, w którym wezwał Polaków do udziału w
marszu z okazji 1000-lecia Królestwa Polskiego oraz 500-lecia hołdu pruskiego
. Polityk nazwał te wydarzenia symbolami "woli, suwerenności i siły polskiego ducha" oraz zadeklarował, że celem uczestnictwa w pochodach będzie zademonstrowanie miłości do kraju.
"Jest dziś wiele powodów, aby zademonstrować, że my - ludzie kochający Polskę - tu jesteśmy" - napisał polityk.
Wydarzenie odbędzie się
12 kwietnia
w Warszawie. Marsz rozpocznie się o godzinie 12:00 pod pomnikiem Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Co ciekawe, uczestnicy pochodu będą próbowali wówczas
pobić rekord Polski w liczbie par tańczących Poloneza
, który obecnie wynosi 635.
Marsz zostanie poprzedzony mszą świętą
, która rozpocznie się o godzinie 10:30 w kościele pw. Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Patronami medialnymi wydarzenia są natomiast prawicowe i konserwatywne portale informacyjne.
"Weź żonę/męża czy partnerkę/partnera i bądź częścią tego historycznego wydarzenia!" - napisano na grafice promującej marsz.
Warto wiedzieć, że główne państwowe obchody upamiętniające 1000-lecie koronacji Bolesława Chrobrego odbędą się
26 i 27 kwietnia w Gnieźnie
, czyli pierwszej stolicy Polski. Zorganizowane zostanie tam
wspólne posiedzenie posłów i senatorów
, na którym obecny będzie również prezydent
Andrzej Duda
.
Zobacz też:

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. https://twitter.com/OficjalnyJK/status/1904467793312948455https://twitter.com/OficjalnyJK/status/1904467793312948455
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA