Dziś
Poczta Polska
uruchomiła specjalną
stronę internetową
, na której będzie przedstawiać ofertę w zakresie
cyfrowego kolekcjonerstwa
. Zaplanowano, że w pierwszym kwartale przyszłego roku pojawią się cztery wydania
pierwszego polskiego kryptoznaczka z cyklu "Polska w kosmosie".
Każdy z rodzaju kryptoznaczka będzie składał się z dwóch elementów: tradycyjnego znaczka pocztowego oraz części cyfrowej reprezentowanej przez unikalne tokeny NFT w sieci Polygon w standardzie ERC1155. Oprócz tego wyemitowane zostaną także
cyfrowe talary historyczne.
Poczta Polska przy okazji poszerzenia swojej oferty podkreśla, że staje się firmą coraz bardziej cyfrową. W ramach nowej oferty przygotowała akcję promocyjną pt.
Złap Talara
,
w której każdy, kto zapisze się na newsletter, będzie mógł otrzymać pierwszego Talara Filatelistycznego
z wizerunkiem króla Zygmunta Augusta.
Warto dodać, że tylko pierwszy 1558 osób otrzyma Talara.
- Jako firma łączymy funkcje tradycyjne z nowoczesnymi, cyfrowymi. Nawiązujemy w naszej akcji promocyjnej do króla Zygmunta Augusta, który założył pocztę w Polsce, a równocześnie przygotowaliśmy system polskiego krypoznaczka, który jest nie tylko połączeniem tradycyjnych znaczków pocztowych i technologii kryptograficznych, ale również kompletnym środowiskiem tworzącym cyfrową społeczność filatelistyczną w Polsce i na świecie. Zależy mi na wkroczeniu Poczty Polskiej w świat technologii w rożnych obszarach naszej działalności. Uważam, że filatelistyczna aktywność może być bardzo interesującym przyszłościowym rozwiązaniem - wyjaśnia Krzysztof Falkowski, prezes Poczty Polskiej.
Talar to pierwszy produkt z cyfrowej kolekcji Poczty Polskiej. Wyemitowany został 18 października 2022 r., z okazji święta Dnia Łącznościowca.
"Na uruchomionej dziś stronie Poczta Polska będzie systematycznie przedstawiać swoją ofertę w zakresie cyfrowego kolekcjonerstwa. Wersje fizyczną kryptoznaczków filatelistycznych będzie można zakupić w wybranych placówkach pocztowych oraz na stronie www.filatelistyka.poczta-polska.pl" - można przeczytać na stronie Poczty Polskiej.